صدها نفر با تظاهرات در مقابل نپال coronavirus پاسخ; 7 اتباع خارجی دستگیر

توسط: رویترز | کاتماندو | به روز شده: 13 ژوئن 2020 2:31:44 pm

معترضان خواستار بهتر قرنطینه امکانات تست های بیشتر و شفافیت در خرید تجهیزات پزشکی برای مبارزه با بحران. (ایسنا/Navesh Chitrakar)

پلیس در نپال بازداشت 10 نفر از جمله هفت خارجی در روز شنبه به تظاهرات علیه دولت دست زدن به coronavirus بحران ادامه با صدها نفر از معترضان تجمع در شهر کاتماندو, مقامات گفت.

هیمالیا ملت تحمیل کامل مستند در ماه مارس پس از گزارش دوم خود را تایید coronavirus مورد. اما تعدادی از عفونت را پس از افزایش به 5,062 با 16 مورد مرگ و میر و دولت آمده است در زیر آتش انجام نمی دهد به اندازه کافی برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

مقامات پلیس گفت: حدود 1000 نفر جمع شده بودند در یک شاهراه در کاتماندو برای سومین روز, که در آن هفت اتباع خارجی دستگیر شدند.

“خارجی ها برای بازداشت شدند و دخالت در نپال امور داخلی” مقام پلیس dr widad لاما گفت.

در اوایل این هفته پلیس با استفاده از باتون و اتهامات آبپاش و گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات در نزدیکی نخست وزیر اقامت. هیچ گونه درگیری صورت گرفت در روز شنبه.

معترضان خواستار بهتر قرنطینه امکانات تست های بیشتر و شفافیت در خرید تجهیزات پزشکی برای مبارزه با بحران.

“قرنطینه امکانات نبود آب بهداشتی و ایمنی” معترض رامش Pradhan گفت. “آنها در حال تبدیل شدن به مراکز پرورش برای coronavirus. این باید بهبود یافته است.”

نپال دولت می گوید که حدود 89 میلیون دلار برای مبارزه با بیماری همه گیر انجام شده است در اطراف 310,000 آزمون و قرنطینه برخی از 158,000 مردم است. اما فعالان اصرار دارند این است که به اندازه کافی در کشور 30 میلیون نفر است.

“دولت متعهد به افزایش تست های پزشکی افزایش خدمات و بهبود قرنطینه امکانات” معاون نخست وزیر Ishwor Pokhrel که پیشرو این کشور coronavirus پاسخ گفت: در بیانیه ای در روز شنبه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de