چگونه به از بین بردن دموکراسی: مورد بلغارستان

  1. سیاسی معیار: ثبات موسسات تضمین دموکراسی حکومت قانون و حقوق بشر و احترام و حفاظت از اقلیت ها:

Borisov است نه مشهور برای خواندن کتاب فلسفی اما از همان ابتدا او درک اساسی از ارسطو اصل: که سیاست یعنی ایجاد شرایط برای خوب و با فضیلت زندگی برای شهروندان است که در نهایت بر اساس اخلاق یعنی در ارزش هایی که ترویج فضیلت است. قبل از پیاده سازی سیاست او برچیده ارزش.

از بین بردن ارزش های

در زمینه جامعه مدنی درروند فرسایشی شد و در حال حاضر در راه زمانی که او به قدرت رسید در سال 2009. در دو سال پس از الحاق بلغارستان به اتحادیه اروپا در سال 2007 بسیاری از جامعه مدنی-ساختمان های غیر دولتی ناپدید شد جامعه مدنی در دولت از یک سایت ساختمان. فعالیت های سازمان های غیر دولتی تا به حال بین سال های 1997 و 2007 برای جبران ضعف نهاد و عدم وجود فرهنگ دموکراتیک درآمد بلغارستان شهرت داشتن “یک پر جنب و جوش جامعه مدنی”. آن بود که معلوم شد تنها “جنب و جوش” در هنگام اشباع شده با فعال سازمان های غیر دولتی و گروه های مدنی.

NGO بودجه تصمیم گرفته شده بود, در دوران قبل از الحاق دوره در بروکسل. با الحاق تصمیم گیری در پروژه های سازمان های غیردولتی بود تفویض به وزرای کابینه در صوفیه. این وزرا بلافاصله دو چیز: تقسیم های غیر دولتی در طول دو دسته – “ما” و “مال ما نیست” امتناع همه بودجه به دسته دوم; متصل شده و 15 درصد “پشت پا زدن” بند به عنوان یک پیش نیاز برای هر بودجه. در پاسخ پیشرو سازمان های غیر دولتی متوقف شد و تمام فعالیت های امتناع از بازی این بازی.

در این راه جامعه مدنی شد و در حال حاضر disembowelled زمانی که Borisov قدرت گرفت. آنچه باقی مانده بود که رسانه هادر این مرحله واقعا کثرت گرا و در واقع پر جنب و جوش. بحران مالی 2008 که آمار بلغارستان با یک سال تاخیر قطع کرده و درآمد حاصل از تبلیغات رانندگی اکثر رسانه ها به قرمز است. Borisov ارائه شده برای پر کردن شکاف درآمد با استفاده از بودجه اتحادیه اروپا موفق توسط وزرای خود را. وجود دارد, البته, رشته های متصل: این رسانه در نتیجه کمک باید تبلیغ دولت خط در تمام موارد و علاوه بر این شد به طور فزاینده ای مورد نیاز برای حمله به منتقدان دولت.

در عرض چند سال بحث دموکراتیک به پایان رسید تا بیشتر محدود به اینترنت, ترک دولت بدون رسانه های نظارت. چند سال دیگر در حدود سال 2018 پیشرو رسانه ها شروع به انتشار لیست به طور منظم به “دشمنان” (یک.k.a. “لجن”) که شامل پیشرو روشنفکران و منتقدان رژیم و همچنین باقی مانده چند مستقل روزنامه نگاران و ناشران از دو مستقل باقی مانده رسانه های چاپی.

بیش از 2018-2020 همه معتبر تحقیقاتی روزنامه نگاران در جریان اصلی تلویزیون و همچنین مستقل فکر تلویزیون و مجریان بودند پاکسازی از سه عمده کانال های تلویزیون ملی. در آستانه COVID-19 بحران رسانه ها به شدت درگیر در ایجاد یک Borisov کیش شخصیت.

ارتقاء مدنی موجب می گیرد در جامعه مدنی و رسانه ها. با هر دو از راه اخلاقی پایه های دموکراتیک سیاست رفته بودند. راه باز بود به صورت مستقیم یورش در سیاسی معیارهای کپنهاگ.

غلبه بر تفکیک قوا

هوشمندانه و بر خلاف همکاران خود ویکتور اوربان یا ولادیمیر پوتین Boyko Borisov نیست درگیر در حملات مستقیم بر حقوق بشر و یا در اقلیت; که بلافاصله آتش کشیده از کمیسیون اروپا. به جای او متمرکز در غلبه بر تفکیک قوا و در تصرف نهادهای دولتی.

برای بسیاری از سال های 2013 و 2014 Borisov بود از قدرت. بلغارستان تا به حال ضعیف و پر هرج و مرج دولت ائتلافی تحت فشار ثابت از تظاهرات توده. قدرت خلاء پر شده بود توسط دو بازیکنان جدید: Delyan Peevsky رسانه oligarch مالی و مغول و Sotir Tsatsarov رئیس دادستان. آقای Peevsky موفق به تقویت چنگال خود را بر رسانه ها و به disembowel پس از آن چهارم-بزرگترین بانک های خصوصی, شرکت های تجاری, بانک تا حد زیادی در به دست آوردن واقعی نفوذ سیاسی. رئیس دادستان شدت دستیابی به قدرت واقعی سیاسی و احضار وزرای کابینه و اعضای مجلس خود را به دفتر “هماهنگی”.

زمانی که Borisov آمد بازگشت به قدرت در ماه نوامبر 2014 او بلافاصله با تشکیل یک اتحاد با این دو. بخش عمده ای از مناقصه عمومی بود channelled به Peevsky شرکت تحت کنترل در حالی که “به طور منظم مشاوره” با رئیس دادستان برگزار شد هر چهارشنبه. اولین نمونه از هر oligarchical رژیم در شرق. دوم بود Borisov اختراع, علامت تمایل خود را برای غلبه بر قانون اساسی تفکیک قوا (در بلغارستان دادستان بخشی از قوه قضائیه).

داشتن رام حداقل بخشی از قوه قضائیه او سپس به اهلی مجلس توسط دیکته از خارج (در بلغارستان وزیران و نخست وزیر نمی نشستن در مجلس) تصمیمات اکثریت و همچنین امتناع از ورود به مجلس و حتی در رای عدم اعتماد به نفس.

در آن زمان او نخست وزیر شد و برای بار سوم در بهار سال 2017 مشخص بود که اجرایی شد استاد از مجلس به جای راه دیگری در اطراف. به قوه قضاییه به عنوان یک متحد و پارلمان به عنوان بنده Borisov سپس اقدام به تصرف خود در نهاد دولت است.

دستگیری موسسات

وجود دارد بیشتر به موسسات از ملاقات چشم. آنها به سادگی نمی اداره چیزها. محبوب در پاساژ, Geoffrey M. هاجسون توضیح می دهد که موسسات “سیستم های یکپارچه از قوانین است که ساختار تعاملات اجتماعی”.[1] در دموکراسی این سیستم از قوانین ثابت هستند در مستند قوانین با بیان هدف خدمت به منافع مشترک همه شهروندان است.

موسسات در حال تابش از حکومت قانون است. به عنوان طولانی به عنوان آنها را در کار روزانه خود آنها دنبال چه چیزی است که در قانون نوشته شده; هیچ نخست وزیر که حلقه در با دستورالعمل ها را به انجام چیزی است که نه در قانون است و احتمال اینکه اطاعت.

2017, بلغارستان نهادهای دیگر کاهش یافت و تحت هاجسون تعریف. آنها در واقع “سیستم قوانین” اما این قوانین بودند خواسته های نخست وزیر و متحدان خود را به جای قوانین نوشته شده. موسسات آنچه به آنها گفته شد به انجام صرف نظر از هر گونه قانون است. ممکن است تا به حال تبدیل شدن به حق با عواقب قابل توجهی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de