پناهندگان بیشتر در ارتباط با آسیب پذیری نسبت به آرمان. اما آرمان بسیار مهم است به درک که چرا پناهندگان آماده برای انجام سفر خطرناک. نه تنها آرمان برای زنده ماندن اما آرزوی داشتن یک خانه جدید از پیوستن به اعضای خانواده و یا قادر به مطالعه درایو پناهندگان به خطر آن را به زندگی خود را تغییر دهید. این آرمان ها بدون شک به شکل توسط یک فرد آسیب پذیری. یک فرد با چند منابع برای مثال به ندرت می توانیم از پاساژ خارج از کشور است. اگر آنها می توانند این سفر قطعا خطرناک است. در عین حال اگر آنها در حال تجربه و فقر و خشونت و یا اهانت آمیز شرایطی که در آن هستند این آسیب پذیری ها به احتمال زیاد به تغذیه آرمان های خود را به عنوان به خوبی به عنوان عزم و اراده برای تحقق بخشیدن به آنها را در هر هزینه.

کسانی که فرار از جنگ و بحران خودشان حاضر به صورت تمام انواع خطرات به منظور رسیدن به یک مقصد امن که در آن آنها می توانید تصور کنید ساخت یک زندگی است. اما مردم باید محدودیت های خود را. تروما و فقر می تواند تاثیر منفی مردم ظرفیت به آرزوی نیز هست. پناهندگان که در زندگی در یک کمپ برای سال و یا کسانی که شکنجه شده ممکن است تبدیل به نا امید کننده – قادر به خواب در مورد آینده اجازه دهید به تنهایی عمل می کنند به تحقق بخشیدن به آن رویاها.

در این بخش از میزگرد دعوت می کنیم همکاران ما را برای ریختن به نور در تعامل بین آسیب پذیری و آرمان خود را از طریق تحقیق و کار.

راینهارد شوایتزر & Laura Cleton

راینهارد شوایتزر یک محقق فوق دکترا در دانشگاه وین. لورا Cleton محقق دکتری در دانشگاه آنتورپ.

رد پناهندگی متقاضیان ملزم به بازگشت به خود را به اتهام کشورهای مبدا. برای آنها تنش بین زندگی خود را به آرمان ها و آسیب پذیری هایی که با آمدن خود را متزلزل وضعیت قانونی و حقوقی به خصوص روشن است. به جای اجازه آنها را برای تحقق بخشیدن به آرمان های خود را به دولت ارائه گزینه ‘بازگشت داوطلبانه” را به عنوان تنها راه معقول و منطقی از وضعیت آسیب پذیر در اروپا است. اگر آنها تصمیم به ماندن بدون اجازه رسمی آنها ممکن است قادر به تحقق بخشیدن به آرمان های خود را اما تنها در خطر افزایش آسیب پذیری خود را به عنوان به خوبی.

حداقل در اروپا را رد کرد, پناهجویان هستند و هدف اصلی از به اصطلاح کمک به بازگشت داوطلبانه (AVR) سیاست. این برنامه ها معمولا از قاب به عنوان یک انسانی تر و با وقار و کمتر خشونت آمیز, جایگزین به اخراج در حالی که هر دو اقدامات اساسا در خدمت همان هدف: برای اطمینان از بازگشت موثر از این حق محروم بماند (و یا کسانی که تصمیم به ترک اما فاقد وسیله ای برای انجام این کار). اما در مقابل به اخراج, سیاست های ‘بازگشت داوطلبانه’ به صراحت درخواست تجدید نظر اساسی زندگی آرمان و موقعیت های آسیب پذیر از رد پناهجویان ارائه شده توسط آنها را “ادغام مجدد’ کمک. AVR سیاست های قاب شده از سوی دولت به عنوان یک راه خروج از وضعیت آسیب پذیر در اروپا و یک فرصت برای تحقق بخشیدن به اتهام آرمان زندگی در کشور خود را از ملیت. این فریم از AVR مبهم حقایق است که: الف) آسیب پذیری رد پناهجویان که اغلب مستقیم و یا غیر مستقیم ناشی از آنها را تکذیب کرد وضعیت حقوقی; و b) ‘بازگشت داوطلبانه’ سیاست های خود تکیه می کنند و همراه با اقدامات است که ایجاد و یا تقویت این آسیب پذیری به منظور به نظر می رسد به عنوان یک گزینه جذاب است.

البته نه همه را رد کرد و پناهجویان تصمیم به بازگشت به کشور خود از ملیت. بسیاری از را انتخاب کنید به ماندن در اروپا بدون مجوز با وجود این ‘محیط خصمانه’ سیاست های است که بسیاری از کشورهای اروپایی برقرار کرده اند برای منصرف کردن آنها از انجام این کار است. این اقدامات ترکیب ختم حمایت دولت (به عنوان مثال در قالب امنیت اجتماعی یا مسکن) با تهدید به بازداشت و یا اجبار به اقامت در بازداشتگاه مانند مسکن. آنها همچنین شامل تحریم برای کارفرمایان که استخدام رد پناهجویان معمولا در ساخت و ساز و کشاورزی و یا دیگر کم پرداخت بخش از اقتصاد است.

اگر چه سیاست گذاران به نظر می رسد به این باور است که این اقدامات را تشویق به بازگشت آنها به جای رانندگی مردم در زیر زمین و در نتیجه افزایش خطر فقر محرومیت از حقوق اولیه و خدمات و همچنین بهره برداری. آن است که به خوبی مستند شده است که مردم بدون وضعیت حقوقی کار پیدا کنند اما این کار اغلب طول می کشد محل در زیر اهانت آمیز و یا شرایط استثماری و همچنین ترس مداوم از گزارش (توسط کارفرمایان خود را) به اداره مهاجرت. به همین دلیل بسیاری از رد پناهجویان می ترسند به دنبال اجتماعی و یا کمک های پزشکی حتی در جایی که آنها خواهد بود به طور رسمی به عنوان خدمات.

به عبارت دیگر محدود کننده مهاجرت سیاست ایجاد بسیار آسیب پذیر شرایط برای کسانی که تصمیم به نافرمانی آنها. در همان زمان رد متقاضیان پناهندگی که موفق به تحمل چنین شرایطی می تواند گاهی اوقات متوجه حداقل برخی از آنها واقعی آرمان. این شامل ارائه آموزش و پرورش برای فرزندان خود و کسب درآمد به اندازه کافی پول برای حمایت از اعضای خانواده خود را در کشور از ملیت. اگر آنها را مدیریت برای زنده ماندن در این محیط خصمانه برای مدت طولانی به اندازه کافی آنها حتی ممکن است قادر به باز کردن امکانات برای regularisation از حضور خود در اروپا بر اساس روابط اجتماعی اقامت طولانی مدت و یا دیگر زمینه های بشردوستانه است.

لی مولر-Funk

لی مولر-Funk توسط یک محقق فوق دکترا در موسسه آلمانی برای جهانی و مطالعات منطقه ای.

جدا از ملاحظات ایمنی, چگونه از مردم می خواهم به زندگی می کنند زندگی خود را بسیار مهم است برای چگونه آنها فکر می کنم در مورد مهاجرت در یک درگیری زمینه. محدودیتهایی وجود دارد به ظرفیت و آرزوی تحقق آرمان های خود به جنگ و جابه جایی آشکار و تقویت نابرابری. میزان تحقیقات جزئیات این آسیب پذیری از پناهندگان می تواند پر کردن کتابخانه ها اما تعداد نسبتا کمی از دانشمندان تلاش کرده اند به درک پناهندگان آرزوهای جاه طلبی و رویاهای.

در تحقیقات من, من سعی کردم برای پیدا کردن چگونه پناهندگان سوری در لبنان و ترکیه را تجربه کرده اند زندگی خود را در شرایط دشوار ، تعجب من در بر داشت که بسیاری از پاسخ دهندگان دیدم قبلی خود را در برنامه زندگی عمیقا در هم شکسته و قطع جنگ و جابه جایی. جالب تر این این بود که طیف گسترده ای از راه های که در آن آنها در برخورد با آن است.

آنها به طور طبیعی همه به حال برنامه ای برای زندگی خود را قبل از جنگ: رهبری یک زندگی با توجه به یکی از اصول ازدواج و شروع یک خانواده و یک زندگی اجتماعی خود یک خانه مطالعه پیدا کردن یک شغل مناسب و معقول. بسیاری از پناهندگان من مصاحبه همچنین در مورد صحبت آرمان های مرتبط به انقلاب سوریه و رویای خود را برای کمک به سوریه تغییر نظام سیاسی به یک با بیش عدالت و پاسخگویی و آزادی است. مردم من به جهان را دیده آنها می دانستند که در سوریه و تجربه کرده بود پس از سانحه تجارب – از دست دادن عزیزان, حبس, آدم ربایی, قتل و شکنجه و گرسنگی و فقر است.

مردم اغلب در برابر ایده در حال فرار از سوریه و تلاش برای ماندن تا زمانی که ممکن است در کشور است. “من هرگز به فکر ترک سوریه قبل از حوادث” است. “یکی خوشحال است در یک کشور است. من با خوشحالی زندگی می کردند شما می توانید در هر کجا که شما می خواهید در خود کشور است.” اما آغاز این جنگ را عمیقا تحت تاثیر قرار زندگی روزانه خود را. حرکات روزمره آغاز شده به شدت محدود شده است از طریق خشونت در خیابان ها به طور منظم بمب گذاری و پست های بازرسی نظامی که ارائه شده به خصوص خطر برای مردان که رفت به مخفی زیرا آنها نمی خواهند به اجبار به خدمت در ارتش است. این عدم تحرک نیز یک مانع برای زندگی آرمان – آن را ساخته شده از رفتن به دانشگاه و داشتن یک زندگی اجتماعی و یا به سادگی ادامه کار بسیار دشوار است. بسیاری از پاسخ دهندگان در توصیف زندگی خود را به عنوان به سادگی متوقف کردن که آنها به سمت چپ “خود را ادامه خواهد داد در آینده”.

در عین حال برای بسیاری از جابه جایی به ترکیه و لبنان ارائه نمی دهد آنها را فرصتی برای تحقق برنامه زندگی خود را. به جای آن باعث کاهش چشمگیر وضعیت اجتماعی است. محدود حقوقی محیط زیست در هر دو کشور ساخته شده تحقق آرمان های خود را بسیار دشوار است – دسترسی به وضعیت حقوقی به کار به مسکن مناسب و معقول و یا به آموزش و پرورش بود و نه آسان است و نه ارزان. برخی از مصاحبه شوندگان در بر داشت راه برای مانور خصمانه این زمینه با وجود کار در استثماری شغل. دیگران تا به حال تجربه و برخوردهای که تبدیل به آنچه که آنها در ابتدا تصور برای زندگی خود را. “من نمی خواهم به بازگشت به عنوان یک زن خانه دار” یک توضیح داده شده است. “نه. من می خواهم به کار و انجام چیزی. (…) آن را مانند ما می گویند: “این یک بدبختی اما چیزی خوب از آن بیرون آمد’.”

هنوز هم دیگران اشتیاق به ترک به یک کشور دیگر و یا برای بازگشت به سوریه – اغلب تصور می شود قادر به بازگشت به زندگی قبلی و برنامه های از دست رفته و شیوه زندگی است. در عین حال برخی از پاسخ دهندگان نیز زندگی در چنین شرایط وخیم که بازمانده در حال حاضر تبدیل شده بود تنها نگرانی است. آنها اغلب خود را از دست دادن امید در نوع بشر و در آینده بیشتر در سطح جهان است. یک نفر به من گفت: “من قسم می خورم من تصور نمی هر چیزی در هر روز می آید به عنوان آن می آید تیره تر از قبل. ما می ترسند از روز آمده است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de