چنگال بزرگ را جشن Juneteenth

Juneteenth می کند.

این بزرگداشت روز که اتحادیه سربازان اعلام پایان جنگ داخلی در گالوستون تگزاس در 19 ژوئن 1865 — دو و نیم سال پس از اعلام. تعطیلات تبدیل شده است و به صورت تصاعدی بیشتر محبوب این سال پس از قتل جورج فلوید یک مرد سیاه پوست که در اواخر ماه مه پس از یک مینیاپولیس افسر پلیس kneeled در Floyd گردن برای چند دقیقه باعث در سراسر جهان تظاهرات خواستار پلیس اصلاحات و گسترده تر حساب با راه ایالات متحده آمریکا رفتار خود شهروندان است.

چنگال بزرگ جشن تعطیلات برای اولین بار در حافظه اخیر در روز شنبه. حدود 50 نفر نشان داد تا به امپراتوری مرکز هنر به شنیدن یک سری از سخنرانی های شعر و رسیتال موسیقی درام.

“قانون ما آزاد بودند هر راست برای رفتن تلاش” Alana الکساندر گفت: قرائت “اهمیت Juneteenth گذشته و حال” by J. P. هیلی. “اما بسیاری از نمی گوش دادن به آن, آنها فقط می خواستم زندگی ما تا ماه ژوئن 19th, 1865.”

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

Shannelle تامپسون یکی از این جشن را برگزار خواندن مایا آنجلو را “قفس پرنده” شعر در مورد استعاری پرنده ای که آواز می خواند از آزادی است.

“شده اند وجود دارد بسیاری از سال از زندگی من … جایی که من احساس کردم در قفس,” تامپسون گفت. “بنابراین برای طولانی ترین زمان من یک صدا. من چیزی نمی به صحبت کردن در برابر نژاد پرستی که من تجربه کرده و یا حتی با خشونت. من فقط نشسته وجود دارد و من آن را در زمان تا زمانی که — شما را تبدیل به خسته بودن, ضرب و شتم, به طور مداوم, و شما تصمیم می گیرید: من قصد دارم به آواز خواندن. من قصد دارم به مبارزه با عقب. من قصد دارم برای انجام کاری.”

برت وبر سفید Grand Forks, شورای شهر, عضو استدلال کرد که رهایی اعلام نمی کند “گرانت” آزادی برای مردم سیاه و سفید در ایالات متحده است.

“آزادی چیزی است که می تواند اعطا” وبر گفت. “آزادی و برابری تنها چیزهایی است که می تواند دور گرفته شده است. اگر هر چیزی, چه لینکلن بود که انجام شد اعلام پایان ناعادلانه اسارت نه اعطای آزادی است. مردم از رنگ را در درک که. هر کس نیاز به یادگیری این.”

این جشن در روز شنبه سه روز پس از داکوتای شمالی رژیم صهیونیستی است. داگ بورگوم اعلام کرد جمعه — واقعی سالگرد گلوستون اطلاعیه — Juneteenth روز جشن در سطح ایالت. اعلام معنا نیست که یک روز تعطیل در هر se چرا که این امر تنها به تاریخ 19 ژوئن این سال, اما تیم Mathern یک فارگو-منطقه سناتور گفت: او قصد دارد به پیشنهاد یک لایحه در جلسه قانونی است که می تواند Juneteenth یک داکوتای شمالی تعطیلات.

داکوتای شمالی یکی از سه ایالت می کند که به طور رسمی به رسمیت Juneteenth در این راه است. دو نفر دیگر در حال داکوتای جنوبی و هاوایی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>