ایمیل تاکید انگلستان نقش در ارمنستان معدن اختلاف

در به قدرت رسیدن در ماه مه 2018, تظاهرات, رهبر Nikol Pashinyan دستور بازرسی در ارمنستان صنعت و معدن. Pashinyan پس از آن منصوب رئیس جدید این کشور به رسمی و معدن بازرسی از محیط زیست واحد محیط زیست انتخاب وکیل و فعال مدنی آرتور grigoryan ولادیمیرویچ!. بازرسی دولت اداری و بدن شروع به بازرسی از Amulsar در کنار دیگر معادن در اوایل ماه جولای سال 2018 است.

با وجود Pashinyan ادعا می کند که Amulsar تظاهرات به شکل ‘خرابکاری’ در برابر دولت جدید مبارزه با معدن ادامه داد: تحریک مقابله با تظاهرات توسط لیدی کارکنان در ایروان پایتخت ارمنستان. تنش پس از انقلاب وضعیت به نظر می رسد در نظر گرفتن تلفات در یک سرمایه گذار خارجی با لیدی ارمنستان مدیر Hayk Aloyan گزارش در 2 جولای که این شرکت تا به حال تجربه ضرر و زیان مالی به عنوان یک نتیجه از تظاهرات.

در حالی که Pashinyan تلاش برای آرام کردن اوضاع در اطراف این معدن در اواخر ماه ژوئن و اوایل جولای 2018 او همچنین اظهار داشت که او را مخالف Amulsar پروژه اگر او تا به حال شده است در قدرت ،

چند هفته بعد در 20 جولای رسمی کار گروه تعیین شد تا به بررسی تا چه حد ارمنستان شرکت های استخراج معدن در عمل با توجه به قوانین داخلی و استانداردهای بین المللی با اولین معدن در لیست بودن Amulsar. گروه کاری متشکل از نمایندگان دولت و کسب و کار و جامعه مدنی و کارشناسان محیط زیست بازرسی Amulsar سایت و بررسی لیدی زیست محیطی و اجتماعی ارزیابی تاثیر.

Screen Shot 2020-06-17 at 11.31.01.png
6 جولای 2018: Nikol Pashinyan تلاش برای واسطه بین مردم و شرکت معدن لیدی بین المللی است. Youtube

در 24 جولای, ارمنستان کمیته تحقیق اعلام کرد رسیدگی به اتهامات که مقامات از وزارت حفاظت از طبیعت پنهان زیست محیطی اطلاعات در مورد Amulsar معدن. (در ماه اوت 2019 در کمیته تحقیق نتایج منتشر شده از یک شخص ثالث حسابرسی و اظهار داشت ‘وجود دارد هیچ دلیلی برای پیگرد قانونی و ادامه دادرسی کیفری’.)

در پایان ماه جولای 2018 سفیر نوشت: وزارت امور خارجه همکاران در مورد Amulsar وضعیت. “من عذر خواهی من[f] به نظر می رسد این بدبینی اما مهم این است که من به شما یک تصویر دقیق,’ غیر این صورت redacted ایمیل به عنوان خوانده شده.

سفارت بریتانیا گزارش شامل یک حساب دقیق از این کار گروه فعالیت های Amulsar – بیان اعضای ارزیابی فردی در طول. زمانی که این گروه ارائه یافته های آن در نوامبر 2018 سفیر فرنورته دریافت خلاصه ای از مجموعه مقالات.

‘اکثر سخنرانان ادعا کرد که EIA [ارزیابی اثرات زیست محیطی] گزارش پروژه جدی شکاف مثبت نظر کارشناس صادر شد بدون مطالعه مناسب مربوط به اسناد و مدارک ارائه شده توسط لیدی ارمنستان,’ ایمیل مندرج در خلاصه ای از این گروه.

‘و اگر این پروژه به مرحله عملیاتی, [بیشتر سخنرانان ادعا] آن را مخل نه تنها برای محیط زیست و سلامت مردم, بلکه برای اقتصاد ارمنستان.’

اطلاع داد که گروه کار به پایان رسید خود را به کار سفیر در پاسخ از طریق ایمیل: ‘لطفا می تواند به شما به من یادآوری می کنند که آیا هر لیدی نامزد شدند [در]?’

پاسخ به # teamnigel یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “سفارت نقش مثبت در کمک به رشد کسب و کار در سراسر جهان برای شرکت های بریتانیا.”

نگه داشتن یک چشم بر فعالان

سفارت منتشر شده شامل نظارت از Facebook پست ها و فعالیت های اعضای ارمنستان محیط زیست مقابل (AEF) یک سازمان کمک کرده است که منجر عمومی مقاومت به Amulsar پروژه معدن.

برای مثال پس از نخست وزیر Pashinyan ساخته شده یک سخنرانی در تغییر ارمنستان اقتصادی وابستگی به استخراج معادن و کشاورزی در سپتامبر 2018, Levon Galstyan سر از ارمنستان محیط زیست مقابل گزارش شده در سفارت نظارت به نوشتن در Facebook که ‘ارمنستان دیگر نمی خواهد به شدت وابسته به [آن] بخش معدن.’

پست های حاوی نظرات منفی در مورد سفارت بریتانیا همچنین گزارش شده است که به سفیر مانند زمانی که یک عضو از AEF, Arpine Galfayan نوشت: در Facebook که سفرای ایالات متحده و بریتانیا همچنان به اعمال فشار بر دولت در Amulsar’.

“یادگیری است که سفارت ظاهرا دموکراتیک کشور است پس از جمع آوری و حقایق بر ما در جهت خدمت به برخی از منافع کسب و کار است و خسته کننده و تعجب آور و فراتر از هر مرز قابل قبول” گفت: Levon Galstyan در واکنش به آزادی اطلاعات منتشر شده است.

Screen_Shot_2019-08-28_at_10.30.20.width-800.png
24 اوت 2019, اعتراض, مارس برابر Amulsar معدن ایروان | منبع: اخبار AM / YouTube

آنا Shahnazaryan عضو AEF گفت # teamnigel که سفارت بریتانیا در نظارت ‘شبیه نوعی از نظارت عملیات’ پس از او ساخته شده است یک درخواست برای اطلاعات شخصی به خارجه.

“واکنش نشان داد که چگونه نزدیک سفارت اطلاعات جمع آوری شده در هر عمل کلمه گفتاری و حتی تن صدا در هنگام صحبت کردم در مورد Amulsar مورد در” Shahnazaryan گفت: با توجه به ‘فرکانس بالا’ از سفارت ایمیل در مورد اظهارات او را در تظاهرات و جلسات و اقدامات در طول بازدیدکننده داشته است به نهادهای بین المللی در سال 2018 و 2019.

“این ممکن است به نظر می رسد که داده های جمع آوری شده از منابع باز با این حال وجود دارد و جزئیات است که نشان می دهد که تلاش های ویژه ای گرفته شد به تجزیه و تحلیل رفتار من فراتر از اطلاعات در دسترس عموم,” Shahnazaryan ادامه داد.

“چگونه سفارت استفاده از این دقیق مجموعه ای از اطلاعات شخصی من? آیا سفارت استفاده از آن در بحث های خود را با دولت ارمنستان برای مثال؟”

بحران های گذشته

در سطح رسمی انگلستان پشتیبانی لیدی بین المللی از طریق قبلی impasses با مقامات ارمنی – البته کسانی که تحت هدایت دست حزب جمهوری خواه بود که تحت فشار قرار دادند از قدرت در سال 2018 پس از سال ها از اتهامات از تاکتیک های استبدادی و فساد و تقلب در آرا.

به ویژه در سال 2012 و 2013, لیدی ‘تجربه چالش ها’ بیش از محیط زیست مجوز پس از دولت ارمنستان redrew این حوضه آبریز دریاچه سوان کشور بزرگترین منبع آب شیرین و به روز شده این دریاچه تاثیر منطقه. دولت قطعنامه در ماه ژوئیه 2013 به عنوان مثال گسترش سوان حوضه ی آبریز از 3000 متر در دو طرف تونل که اجرا می شود از طریق Amulsar منطقه پروژه. با فرآوری مواد معدنی مجاز در این منطقه این حرکت محروم پیشنهادی سایت برای لیدی را heap leach تسهیلات که در آن سیانور استفاده می شود برای استخراج فلزات از سنگ معدن به عنوان Amulsar واقع شده است در نزدیکی دریاچه سوان و متصل آبراه.

“این اولین بار بود که از آن آشکار شد که دولت ارمنستان و یا قدرت که می شود حال بدست crossways با این شرکت گفت:” میکی Fulp معدن تحلیلگر اجرا می شود که این وب سایت MercernaryGeologist.com و به دنبال لیدی از سال 2009.

در یک مصاحبه مطبوعاتی پس از جولای 2013 دولت وضوح لیدی اظهار داشت که دریاچه سوان اصلاح خواهد به طور بالقوه تحت تاثیر قرار دهد اجازه و تقریبا قطعا در نتیجه تاخیر برای تحویل و انتشار’ از آن مطالعه امکان سنجی – کلید گزارش زنده ماندن اقتصادی این پروژه استفاده می شود برای جذب سرمایه برای معدن ساخت و ساز و تحویل Amulsar پروژه به عنوان یک کل.

سفارت بریتانیا با توجه به یک لیست از جلسات زیر منتشر شد آزادی اطلاعات تا به حال یک سری از تماس با لیدی بیش از دریاچه سوان اصلاحات در تابستان 2013. برای مثال در یک ایمیل به لیدی, یک, سفارت رسمی وعده داده شده به بالا بردن این موضوع را با رئیس جمهور ارمنستان سرژ سرکسیان که سال گذشته به اتهام سرقت از بودجه دولت است.

1024px-Mountain_Amulsar,_Armenia.jpg
CC BY-SA 4.0 GeoO / Wikimedia commons. برخی از حقوق این سایت متعلق به

‘آن را خوب خواهد بود اگر شما می تواند به من ارسال ضروری ترین/مربوط به نقاط گلوله,’ سفارت ایمیل به لیدی مورخ 6 ژوئن 2013 منتشر شد و تحت آزادی اطلاعات را می خواند. ‘<REDACTED> یک جلسه با رئیس جمهور فردا و ما می توانیم با استفاده از این به عنوان یک فرصت برای برجسته کردن مسائل خود را با توجه به تاخیر اما می خواهید مطمئن شوید که ما تمرکز بر روی اغلب با فشار دادن نقاط.’

با توجه به ایمیل و سوابق زیر منتشر شد FOI در ماه جولای سال 2013 خارجه و سفیر بریتانیا در تماس با دولت ارمنستان با توجه به وضعیت آب کمیته دو روز قبل از بدن توصیه می شود گسترش دریاچه سوان حوضه ی آبریز بنابراین به استثنای لیدی پیشنهاد HLF سایت. یک هفته بعد FOI سوابق نشان می دهد که سفیر بریتانیا یک بار دیگر تماس دولت با توجه به وضعیت آب کمیته روز قبل از دولت ارمنستان قرار دادن این پیشنهاد به قانون است.

پس از دولت ارمنستان تصمیم به فشار پیش با مرز تغییر, رسمی گروه کاری مربوط به شرکت و نمایندگان دولت قرار بود برای شناسایی جدید heap leach سایت. این ایمیل نشان می دهد که در یک مناسبت سفارت دریافت اطلاعات دقیق در مورد اقدامات گروه کاری.

یک heap leach سایت موافقت شد در ماه اکتبر سال 2013. فعالان محیط زیست پس از آن نوشت: نامه ای سرگشاده به انگلستان از وزارت امور خارجه خواستار رسیدگی به انگلستان سفیران’ پشتیبانی برای Amulsar پروژه.

در این نامه ذخیره Teghut ابتکار ادعا کرد که بریتانیا سفیران ‘به طور مداوم اعمال فشار بر دولت ارمنستان در حمایت از لیدی بین المللی است.

نامه نوشته شده توسط آینده معدن بازرسی سر آرتور grigoryan ولادیمیرویچ! هایلایت شده است که سفیر بریتانیا کاترین صافی دیدار کرد ظریف وزیر حفاظت از طبیعت یک هفته پس از تصمیم دولت برای گسترش حوضه آبریز ‘با یک درخواست ویژه” برای حمایت از لیدی. روز بعد سفیر صافی بازدید Amulsar سایت گفت: “به عنوان یک بریتانیا بر اساس شرکت لیدی بین المللی نشان دهنده به طور بالقوه بزرگترین انگلیسی, سرمایه گذاری در ارمنستان’.

در پاسخ به این نامه در زمان وزارت خارجه بریتانیا گفت که آن را ‘استاندارد و پذیرفته شده عمل برای دولت بریتانیا و ماموریت های دیپلماتیک برای تشویق تجارت و فرصت های سرمایه گذاری در خارج از کشور.’

چه بعدی

در تلاش برای کمک به شما در تمیز کردن ارمنستان, صنعت و معدن, انگلستان, در میان دیگران حمایت کرده است این کشور در مسیر به سمت عضویت در سازمان ابتکار شفافیت در صنایع استخراجی (EITI). دومی یک استاندارد جهانی سازمان با هدف افزایش شفافیت و پاسخگویی در منابع طبیعی کسب و کار – و لیدی بین المللی در نظر گرفته شده است یک پروژه مهم برای ارمنستان EITI نامزدی و یک درایو به سمت مسئول معدن.

در ماه مه این سال اعضای جوامع آسیب دیده در نزدیکی آبگرم شهر جرموک ثبت شکایت جدید به پروژه منابع و مدارک EBRD این ادعا که مشاوره به حال شده است به درستی برگزار شده در طول مرحله توسعه و شهر گردشگری شهرت شده بود تحت تاثیر پروژه معدن. در این شکایت همچنین اظهار داشت که ساکنان در حال حاضر شاهد اثرات زیست محیطی مانند گرد و غبار و آلودگی آب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de