چرچیل باید سقوط

مقاله ای در گاردین توسط مورخ ویلیام Dalrymple خواستار حذف مجسمه رابرت کلایو یک بار شناخته شده به عنوان ‘خداوند کرکس’ برای جنایات خود در هند است که می ایستد در خارج از وزارت امور خارجه. انعکاس مشابه تفکر در جای دیگر در رسانه های لیبرال Dalrymple مدعی شد که از طریق ‘…آموزش و پرورش و کفاره…ما در نهایت می توانید شروع به به آنچه که ما انجام داده اند و پس از آغاز روند عذرخواهی برای بسیاری از چیزهایی که ما نیاز به عذر خواهی برای. تنها خواهد شد و سپس ما به درستی قادر به حرکت بر روی صورت از بار سنگین از ما امپریالیستی گذشته’.

اما نشان می دهد که حذف مجسمه می توانید ‘ما’ از ‘ما’ گذشته است که دقیقا برای فراموش کردن کسی که با کشیدن آنها را در حال حاضر و به همین دلیل است. زمانی که سیاه و سفید زندگی می کند ماده معترضین کشیده پایین مجسمه ادوارد Colston زمانی که یک سیاه قاره زانو بر گردن مجسمه برای 8 دقیقه و 46 ثانیه نمادین بازآفرینی اقدامات این افسر پلیس که به قتل جورج فلوید زمانی که مجسمه پرتاب شد در این رودخانه به عنوان بسیاری از تنفس زندگی سیاه و سفید مردان زنان و کودکان بودند پرتاب در دریا و غرق این بود که نه قادر می سازد ‘ما’ به حرکت می کند و یا حتی ‘به نظر می آیند’ یا ‘چهره’ به, بریتانیا طولانی مرگبار سابقه اسارت از مردم و استعمار و غارت. این اقدامات نمی شد در مورد ایجاد یک وضعیت که در آن ” ما ” مردم بریتانیا (فرض بر این بود سفید) می تواند ‘رایگان’ از گذشته را برای همیشه و یا حتی به عنوان Dalrymple توصیه تعصبی آن را به اخلال گناه القا و احتیاطی سابقه تدریس در مدارس بود که از نازی ها تدریس در آلمان است. در مقابل این اقدامات بیان دانش است که خشونت از racialised امپریالیسم زنده است و خوب و مقاومت در برابر آن است که شده است وجود دارد از ابتدا در حال ورود به یک مرحله جدید است.

فقط به عنوان پایین کشیدن از مؤتلفه مجسمه های جنوبی آمریکا در میان تظاهرات علیه خشونت های پلیس بیان پیوستگی میان معاصر racialised پلیس و سیستم زندان و نژادی و برده داری و ضروری است به یک طرفدار الغای برده داری تمرین امروز هدف از مجسمه برده معامله گران و استعمار سفید supremacists در بریتانیا نشان می دهد که این موج اعتراضات اتصال وحشت از پلیس و نژادپرستی در شمال امریکا انگلستان و اروپا با چه خشونت از مسابقه و سفید برتری شده است و همچنان امروز جاسازی شده در جهانی سازه های انباشت سرمایه. ‘مسابقه’ – مفهوم هر دو اختراع و horrifically واقعی در اثرات آن و پایتخت جدایی ناپذیر بودند در آغاز به کار خود را و باقی می ماند. این اعتراضات در مورد ابراز درد عمیق و همچنین به طور همزمان در مورد مبارزه برای یک جهان متفاوت است و این است که چرا آنها الهام بخش دیگران در سراسر جهان است.

البته لازم است بدانید – و به تدریس در مدارس – که نه تنها شهرهای بریستول و لندن و گلاسکو و منچستر اما تمام عمارت از سرمایه داری ساخته شده بود بر سود برده داری و استعمار. و به عنوان Guyanese مارکسیستی متفکر والتر رادنی منی ‘چگونه اروپا توسعه نیافته آفریقا’ توضیح آن ساخته شده بود معکوس فرآیندهای فقر استخراج تخریب متنوع معیشت پر رونق شهرستانها – و در برخی از مکان های از قبل موجود جهانی مراکز تولید صنعتی – ایجاد بی سابقه جهانی نابرابری. استعمار نیز جبران ناشدنی تغییر روابط میان کسانی که آن را استعمار تولید دسته بندی جدید از جنسیت و سکسوالیته, کلاس, جامعه و ایجاد و entrenching قدرت کلاس که همکاری با امپریالیسم که Frantz Fanon توصیف رنجور از زمین است.

اما ما همچنین باید به یاد داشته باشید که در حالی که سازمان مقاومت به بردگی گرفته شده (نه سفید اطناب) به پایان رسید و برده داری و چند جنبش های ضد استعماری و مبارزه (و نه فقط نخبگان-led ‘خشونت’ آنهایی که) سوار استعماری حاکمان از آفریقا و آسیا این عمارت از سرمایه داری امروز ادامه به تداوم خود را از طریق racialised فرآیندهای غارت توده مرگ و dehumanizing بهره برداری از آن را تا معاصر امپریالیسم. Black Lives Matter تظاهرات در بریتانیا اتصال جان دستگیر و به سرقت رفته و پرتاب در دریا توسط Colston مردان با کسانی که غرق در دریای مدیترانه و با شادی گاردنر بود که محدود و خفه به مرگ در مقابل او پنج سال توسط کسانی که پلیس racialised امپریالیستی مرزها.

اتصال آنها کسانی که میلیون ها نفر محکوم به جرم گرسنگی و مرگ و میر چرچیل با کسانی که سوخته در قفل شده تله مرگ که تولید پوشاک مارک های جهانی با کسانی که زمین در حال ضبط مسموم و نابود برای شرکت سود.

اتصال آنها سفید supremacist غارت آفریقای جنوبی از سیسیل رودز با racialised بی آفریقایی زندگی می کند توسط بانک جهانی که اجرا ادامه غارت از طریق بدهی و بازسازی نئولیبرالی توسط سازمان تجارت جهانی و شرکت های دارویی که رد میلیون ها نفر از مردم در قاره دسترسی به درمان اچ آی وی. اتصال آنها همه از این با کسانی که به قتل رسیدند توسط شرکت سنگدلی سه سال پیش در Grenfell و کسانی که امروز در حال مرگ هستند به طور نامتناسبی از Covid-19.

چند در سمت چپ نشان می دهد که مجسمه ها و به ویژه چرچیل را به مجسمه تبدیل شده است که مانند یک استخوان مشاجره هستند و به نوعی حواس پرتی. اما واقعیت این است که معترضان که در حال صحبت کردن در مورد قتل پلیس – و به طور فزاینده ای رو به جلو قرار دادن بحرانی ساختاری تقاضای defunding پلیس و زندان نیز از صحبت در مورد پایین کشیدن مجسمه که نشان دهنده سابقه ای که همچنان به تولید مثل خود را که باعث می شود اهمیت سیاسی این لحظه غیر قابل اجتناب.

چرچیل بود شناخت مجرم از وحشت از سال 1943 بنگال قحطی (کلایو شرق هند شرکت ایجاد شده برای اولین بار در سال 1770 در آن 10 میلیون فوت کرد) اما او همچنین یک ویژه بد اخلاق فردی بازیگر در حال انجام سیستم جهانی از مازاد استخراج و انباشت که هنوز هم تضمین می کند که کار مردم شرق هند یک فاجعه دور از گرسنگی به عنوان طوفان Amphan به ما یادآوری کرد. این واقعیت که میلیاردر هندی گذاران شده اند گنجانیده شده و به بالاترین رده های این سیستم نیست آن را کمتر racialised. به تازگی قدرتمند fascisms مانند مودی Hindutva است که به طور همزمان عمیقا استعماری و ریشه خود را بسیار طولانی dehumanizing سلسله مراتب طبقه تنها قراردادن این racialisation عمیق تر و اضافه کردن لایه های جدید به آن.

و ما نمی توانیم خجالتی و دور از افشای اسطوره چرچیل بر این اساس است که او بیش از حد به خوبی تثبیت شده به عنوان یک نماد از Britishness. بلکه ما باید برای مقابله با سر در آن است که امپریالیست نژادپرستانه قلمه از طبقه فوقانی – که او نیز viscerally متنفر طبقه کارگر در کشور خود و در بازگشت متنفر – که کپسوله بهترین چه انگلیسی ناسیونالیسم به معنی امروز. آن را نمی توان reappropriated یا reframed – آن را باید جایگزین پر جنب و جوش ضد نژادپرستانه و ضد امپریالیست و انقلابی طرفدار الغای برده داری همبستگیهای که در حال رشد در سراسر جهان است.

سرنگونی مجسمه است که به عنوان Dalrymple و خانواده او آن را یک فرصت برای بسته شدن و ‘حرکت’ – آن است که یک عنصر در یک مبارزه است که محدود به طولانی. سخت گیرانه مجازات برای کسانی که در این مبارزه که در حال ساخت تاریخ پیشنهاد شده توسط محافظه کاران و حزب کارگر در حال حاضر تازه آغوش خود را طولانی امپریالیستی گذشته تحت Keir Starmer تنها underline چرا همه ما بر این باورند که در آینده ای متفاوت باید با هم ایستاده و اصرار دارند: رودز باید سقوط – چرچیل باید سقوط – سیاه و سفید زندگی می کند مهم نیست!

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>