چین برنامه ریزی شده برای راه اندازی مستقل ماموریت مریخ در روز پنج شنبه

جولای 23 (ایسنا) - چین برنامه ریزی شده است برای راه اندازی یک کاوشگر بدون سرنشین به مریخ در روز پنج شنبه با ه

توسط NEWSATROPAT در 2 مرداد 1399

جولای 23 (ایسنا) - چین برنامه ریزی شده است برای راه اندازی یک کاوشگر بدون سرنشین به مریخ در روز پنج شنبه با هدف نشان دادن آن فن آوری دلاوری به عنوان آن را می سازد یک پیشنهاد برای رهبری جهانی در فضا با آن مستقل ماموریت برای بازدید از یک سیاره دیگر است.

این کاوشگر به دلیل انفجار در طولانی مارس 5 Y-4 موشک از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جزیره جنوبی استان Hainan انتظار می رود برای رسیدن به مریخ در ماه فوریه که در آن آن را به تلاش برای استقرار یک مریخ نورد به سیاره کشف برای 90 روز.

اگر موفق, آخرین ماموریت - Tianwen-1 یا "سوالات به بهشت" یک شعر به قلم دو هزار سال پیش - را در چین اولین کشور به مدار زمین و استقرار یک رور در افتتاحیه آن ماموریت.

هشت فضاپیمای آمریکایی و اروپایی و هند - در حال حاضر یا در مدار مریخ و یا بر روی سطح آن با دیگر ماموریت های جریان و یا برنامه ریزی شده است.

امارات متحده عربی راه اندازی خود را در ماموریت به مریخ در روز دوشنبه متشکل از یک مدارگرد به مطالعه جو است.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

ایالات متحده انتظار می رود که, از پشت, با برنامه ای برای ارسال یک کاوشگر در ماه های آینده. پروب را اعزام یک کاوشگر در مریخ به نام پشتکار بزرگترین و سنگین ترین پیشرفته خودرو به سیاره سرخ فرستاده شده توسط سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا).

چین کاوشگر را حمل چندین ابزار علمی برای مشاهده این سیاره جو و سطح در جستجوی نشانه هایی از آب و یخ.

چین قبلا ساخته مریخ پیشنهاد در سال 2011 با روسیه, اما روسیه با فضاپیمای حامل کاوشگر موفق به خروج از مدار زمین و از هم پاشیده بیش از اقیانوس آرام است.

چهارمین برنامه ریزی شده برای راه اندازی مریخ, اتحادیه اروپا و روسیه ExoMars شد و به تعویق افتاد برای دو سال به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و مسائل فنی است. (نوشتن توسط جین Wardell: ویرایش توسط نیل Fullick)tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن