استرالیا به ارائه اقامت گزینه به 10000 دلار هنگ Kongers

توسط: AP | سیدنی | به روز شده: ژوئیه 12 سال 2020 10:04:19 am

Australia to offer residence option to 10,000 Hong Kongers نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون صحبت می کند در یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان در کانبرا دوشنبه 9 ژوئیه سال 2020 است. (AP Photo/فایل)

دولت استرالیا می گوید از آن ارائه خواهد شد حدود 10000 دلار هنگ کنگ دارندگان گذرنامه در حال حاضر در استرالیا زندگی یک فرصت برای درخواست اقامت دائم پس از زمان ویزا منقضی خواهد شد.

نخست وزیر اسکات موریسون دولت معتقد است چین تحمیل جدید دشوار امنیت ملی قانون در نیمه خودمختار سرزمین به معنی طرفدار دموکراسی حامیان ممکن است در صورت اذیت و آزار سیاسی.

“این بدان معنی است که بسیاری از هنگ کنگ دارندگان گذرنامه ممکن است به دنبال مقصد دیگر برای رفتن به و از این رو چرا ما باید رو به جلو قرار داده اضافی ما گزینه های ویزا برای آنها” اقدام وزیر مهاجرت آلن Tudge گفت: Australian Broadcasting Corp. تلویزیون در روز یکشنبه.

به منظور به دست آوردن اقامت دائم متقاضیان هنوز به تصویب “تست شخصیت امنیت ملی آزمون و مانند” Tudge گفت.

“پس از آن به صورت خودکار. اما آن را قطعا آسان تر مسیر به اقامت دائم و البته هنگامی که شما یک مقیم دائم وجود دارد و سپس یک مسیر به شهروندی وجود دارد,” او گفت:. “اگر مردم واقعا آزار و آنها می تواند ثابت کند که در مورد آنها اعمال می شود برای یکی از ما ویزای بشر دوستانه در هر مورد است.”

موریسون هفته گذشته اعلام کرد استرالیا خود را به حالت تعلیق معاهده استرداد با هنگ کنگ و تمدید ویزا برای هنگ کنگ از ساکنان از دو تا پنج سال.

این حرکت پس از چین کنار هنگ کنگ شورای قانونگذاری برای تحمیل جارو قانون امنیت بدون مشاوره عمومی. منتقدان آن را به عنوان یک وخامت بیشتر از آزادی وعده داده شده به این مستعمره سابق بریتانیا در پاسخ به سال گذشته تظاهرات گسترده خواستار بیشتر دموکراسی و بیشتر پلیس پاسخگویی.

امنیت ملی قانون ممنوع آنچه در پکن نمایش به عنوان secessionist, خرابکارانه و یا فعالیت های تروریستی و یا به عنوان مداخله خارجی در هنگ کنگ امور. تحت این قانون در حال حاضر جارو قدرت برای انجام جستجوهای بدون حکم و سفارش دهندگان خدمات اینترنت و سیستم عامل برای حذف پیام تلقی می شود در نقض قانون.

چین وزارت امور خارجه گفت: آن محفوظ حق به “اقدامات بیشتر” در پاسخ به حرکت کانبرا. “عواقب خواهد بود به طور کامل به عهده استرالیا” سخنگوی ژائو Lijian خبرنگاران گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه در روز پنج شنبه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de