یک راه ارزان قیمت و تضمین شده برای افزایش شتاب خودرو

تیونینگ خودرو و تیونینگ تاک مزایای زیادی دارد اما به همان اندازه می تواند معایب نیز داشته باشد. همچنین سعی کنید که شمع خودرو را از فروشگاه معتبر لوازم یدکی فلفل خریداری کنید تا از استاندارد بودن آن اطمینان پیدا کنید. در این بخش میتوان به جایگزینی بلندگوهای قوی و بیسدار بهجای بلندگوهای استاندارد خودرو، ارتقا سیستم صوتی خودرو، نصب تقویتکنندههای صدا مانند آمپلیفایر و ساب بوفر و بوم باکس اشاره کرد. مواردی دیگر مانند تغییر داشبورد، تغییر رنگ خودرو، استفاده از استیکر و کاورهای حرفهای، تغییر فرمان، تعویض صندلیها خودرو و یا تغییر رنگ کابین نیز در بخش تیونینگ ظاهری خودرو انجام میشوند. تغییرات متوسطی نیز که با هزینه کم انجام میشود، اگر با روش صحیح صورت بگیرد، تأثیرات نسبتاً بالایی را بر عملکرد یا نمای ظاهری خودرو خواهد گذاشت. ایجاد دستی سانروف و تغییر رنگ سقف خودرو یا حتی حذف سقف خودرو و تبدیل آن به یک خودروی کروک، از جمله تغییرات این بخش است. پایه و اساس تیونینگ در ژاپن بر مبنای خودروهای مسابقهای مخصوصا مسابقات دریفت شکلگرفته است؛ علاوهبر این بازار متنوع قطعات افترمارکت در ژاپن، باعث شده تا این کشور به بهشت تیونرها تبدیل کرده شود.

افزایش شتاب خودرو

رانندگی با خودرویی با قدرت و شتاب بالا، نیازمند سیستم تعلیقی اسپرت و مستحکم است؛ علاوهبر این مطمئنا برای متوقف کردن خودرویی که نسبت به نمونههای استاندارد از توان خروجی بالاتری برخوردار است، به ترمزهای قدرتمندتری نیز نیاز خواهید داشت؛ بنابراین پس از تقویت موتور و افزایش توان خروجی اتومبیل خود حتما باید ترمزهای خودرو را هم ارتقا دهید. در خودروهای معمولی بهمنظور کاهش صدای خروجی، مسیری پر پیچوخم و طولانی طراحی شده است، اما در خودروهای اسپرت با نصب هدرز، خالی کردن کاتالیزور، استفاده از لوله اگزوز با کیفیت بالا، حذف انباره و ایجاد یک مسیر صاف برای خروجی هوای موتور تا حد چشمگیری میتوان موجبات افزایش توان خروجی و چالاکی را فراهم کرد. شمعهای مسابقهای با کیفیت بالا هم در بازار وجود دارند که زمان پاسخ را در شرایط متفاوت کوتاه کرده و به این ترتیب میزان شتاب خودرو افزایش مییابد. برای بالا بردن کیفیت بنزین، میتوانید از اکتان بوستر هم استفاده کنید. با وجود اینکه بیشتر باکهای بنزین در حین کار کردن صدا تولید میکنند، اما گاهی با خراب شدن پمپ بنزین، صدای تولید شده از باک بیشتر میشود.

البته گاهی اوقات برای کاهش هزینه، برای تغییر ارتفاع خودرو تنها به بریدن فنرها اکتفا میشود! همانطور که میدانیم شتاب خودرو یکی از مهمترین آیتم های مورد نظر افراد در هنگام انتخاب و خرید ماشین می باشد اما گاهی اوقات بنا به دلایلی ممکن است شتاب خودرو کاهش یابد. تقویت موتور یکی از گامهای اساسی و اصول اولیه تیونینگ در جهت افزایش قدرت خروجی خودرو است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که لاستیکهای پهنتر به سبب اصطکاک بیشتر با سطح جاده در عین افزایش زیبایی و چسبندگی خودرو به سطح جاده، ممک است موجب کاهش چالاکی و افزایش سوخت خودرو شود. تیونینگ اگرچه بهعنوان خدماتی جانبی و لوکس محسوب میشود، اما لزوماً همیشه به معنای هزینههای هنگفت نیست و بیشتر تیونرها با بودجه محدود این کار را شروع میکنند. برخی افراد نیز ترجیح میدهند که موتور خودرو را با موتوری با حجم بیشتر تعویض کنند که این عمل در کشور ما کاملا غیرقانونی بوده و جرم محسوب میشود.

تیونینگ، فرآیند اصلاح و افزایش عملکرد یک وسیله نقلیه از طریق تنظیم موتور و تغییرات در سیستم تعلیق و بدنه آن است. این سبک تیونینگ خودرو با دستکاری در سیستم تعلیق و کاهش ارتفاع از طریق سیستم پنوماتیک همراه است. در اوایل دهه ۱۹۳۰ میلادی، تیونرهای آمریکایی با حذف شیشه جلو و گلگیرها شروع به دستکاری در فوردهای مدل A کردند. تقریباً تمامی خودروهای که در جهان تولید میشوند، قابلیت تیونینگ شدن دارند، اما اینکه هر خودرو تا چه میزان قابلتغییر و دستکاری است، نکته بسیار مهمی محسوب میشود که نباید از آن غافل شد. در بخش جلوپنجره نیز، اغلب حذف تمامی پرهها و لوگوی خودرو در جهت ایجاد حس بزرگنمایی در جلوپنجره انجام میشود. در خودروهای شاسیبلند تغییرات سپر یا نصب گارد نیز انجام میشود. سر اگزوزهایی برای بیصدا کردن و یا غرش در هنگام شتابهای ناگهانی نیز در این بخش مورداستفاده قرار میگیرد. چرخهای سفارشی با رینگهای کوچک که با زاویه زیر بدنه قرار میگیرند از مشخصههای اصلی سبک Stanced Style هستند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد {افزایش شتاب خودرو ایران کارز|افزایش شتاب خودرو|شتاب ماشین|افزایش شتاب ماشین|ایران کارز|شتاب} بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipal