مراقب باشید که آن را نشکنید

حالت دوم این است که شما تمایل به راه اندازی مغازه شخصی خود را داشته و در این صورت باید از یک سرمایه برای رهن و اجاره مغازه برخوردار باشید. افرادی که در این حرفه دانش و مهارت دارند می توانند به صورت مستقل در مغازه شخصی و یا استخدام در شرکت های مختلف مشغول به کار شوند. وارد شدن به شغل تعمیرات موبایل در درجه اول نیازمند علاقه و انگیزه در این کار می باشد. چون سیم پیچ استارت، در سیم پیچی موتورهای تک فاز، نقش راه اندازی موتور را ایفا می کند، زمان اتصال آن به شبکه برق، بسیار کوتاه است. انجام محاسبات مربوط به آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز، تشکیل جدول ، رسم دیاگرام و سربندی. همچنین، میتوانید شکافه را به صورت دایره رسم کنید و از علامت “x” برای سیم ورودی به شیار و “.” برای سیم خروجی از آن استفاده کنید. نقشه این نوع سیم پیچیها به شیوه مدور و گسترده رسم میگردد.

در محاسبه تعداد دور سیم پیچ استارت ولتاژ را تقریبا 20% کمتر از ولتاژ سیم اصلی در نظر میگیرند. در روش سیم پیچی کلاف مساوی، تعداد دور و سیم بندی کلاف ها کاملا برابر و یکسان دانلود رایگان کتاب اموزش سیم پیچی ارمیچر میباشد. 2. گام کلاف: به تعداد شیارهایی که میان دو بازوی یک کلاف قرار گرفته است، گویند. در صورتی که دوره های مختلف آموزش سیم پیچی را گذرانده اید و می خواهید وارد بازار این کار شوید نیاز به سرمایه چندانی نمی باشد. بنابراین پیش از ورود به شغل سیم پیچی موتور با دوره های آموزشی تخصصی کیفیت کار خود را بیمه نمایید و فراموش نکنید که هر هزینهای که برای شهریه دوره داده اید، باز هم هزینه قابل ملاحظه ای نخواهد بود. سرمایه لازم برای ورود به شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟ از طرف دیگر ، با ورود گوشی های جدید به بازار ، باید دانش به روز درباره مشخصات فنی آنها را داشته باشید. در اين روش نصف شیارها را سیم پیچ اصلی و نصف دیگر را، سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچ کمکی اشغال می کند. چگونه می توان در بازار تعمیر موبایل موفق بود؟ شناخت قطعات برد گوشی های موبایل و دانستن نحوه عملکرد آنها در تعمیر گوشی های همراه بسیار مفید و کاربردی می باشد.

با این حال بازاری ها برخی از تعمیرکاران را در تعمیر و نصب نرم افزارهای اپل ماهرتر از دیگران می دانند و برخی از متخصصین را برای سایرگوشی های اندرویدی پیشنهاد می کنند. چون جمع برداری از جمع جبری کمتر است، لذا نیروی محرکه موتور در سیم بندی گام کسری کاهش می یابد و توان موتور کاهش می یابد.به همین دلیل برای جبران کاهش نیروی محرکه، تعداد دور کلاف های موتور را به تناسب کوتاهی گام تقویت می کنند. برای افزایش مقاومت سیم پیچ استارت، قطر سیم آن را کاهش می دهند. رفع مشکلات نرم افزاری مانند هنگ کردن تلفن ، گرم شدن بیش از حد تلفن همراه ، کاهش سرعت نرم افزار ، باز نکردن برخی از برنامه ها و خطاهای WiFi و … عایق کاری داخل شیارها، پیچیدن کلاف ها، محکم کردن سیم ها در داخل شیار، سربندی کلاف ها و سوار کردن موتور از جمله کارهایی است که در تعویض سیم پیچی موتور باید انجام گیرد.

به هنگام سربندی سرسيم ها از داخل پوسته به يک محفظه يا ترمينال موتور هدايت می شوند که تخته کلم نامیده می شود. این پلاک در محفظه موتورها قرار دارد و اطلاعات مفیدی روی آن وجود دارد (ولتاژ، جریان، سرعت برحسب دور در دقیقه، خازن و…). در صورت فاصله نداشتن کلافهای یک فاز از یکدیگر، از اتصال دور و در صورت فاصله داشتن کلافها در حدود یک گام قطبی، از روش سربندی اتصال نزدیک استفاده میکنند. برای سیمپیچی میتوانید از طول یکسان برای کلافها استفاده کنید. در این مرحله از سیم پیچی موتور تکفاز باید کلافها را با نخ ببنیدید. به همین منظور دو سوم شیارهای استاتور را به سیم پیچ اصلی و یک سوم باقی را به سیم پیچ استارت اختصاص می دهند، تا در زمان کار از قسمت اعظم هسته در تولید توان بهره برداری شود. اگر موتور روان کار میکند، نصب به درستی انجام شده است. سیستمهای حجم متغیر VRF یکی دیگر از راهکارهای تهویه مطبوع هستند که آموزش اصول طراحی، نصب و سرویس سیستم های تهویه مطبوع حجم متغیر VRF در رابطه با آنها توسط فرادرس تهیه شده است. یکی از آموزشهای فردارس در زمینه تهویه مطبوع، آموزش آشنایی با سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی (چیلرهای توربوکر و دیگ های چگالشی) است که در ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه و در قالب دو درس تدوین شده است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فیلم آموزش سیم پیچی موتور کولر لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر